Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dożynki Gminne 2019!

Utworzono dnia 01.10.2019

Za nami kolejna edycja Gminnego Święta Plonów w Miłoradzu. Tegoroczne uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza Święta dziękczynna w kościele św. Michała Archanioła. Następnie wszyscy uczestnicy dożynek zgromadzili się na terenie rekreacyjnym. Rolników, mieszkańców i gości powitali Wójt gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek, Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Żuchowski, poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński, Senator RP Leszek Czarnobaj oraz dyrektor GOKIS i radny Rady Powiatu Malborskiego Marcin Szesza.

Następnie starostowie dożynek Katarzyna Sulich i Adam Nogieć przekazali uroczyście na ręce gospodarzy chleb dożynkowy, którym następnie wspólnie podzielili się z mieszkańcami gminy i powiatu. Po części oficjalnej wręczono nagrody w konkursach dożynkowych. Komisja wybrała m.in. najpiękniejsze wieńce dożynkowe oraz stoiska handlowe. Zwycięzcą konkursu gminnego na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zostało Sołectwo Kończewice ( kolejne miejsca zajęły Gnojewo i Pogorzała Wieś). Zdaniem komisji w skład której weszli m.in. były europoseł Jarosław Wałęsa, kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztof Grylak oraz przyjaciel gminy Miłoradz Karol Rabenda, najciekawsze stoiska promocyjne przygotowały sołectwa Miłoradz i Gnojewo, które odebrało również z rąk włodarzy podziękowania za wygraną w powiatowym etapie konkursu „Piękna Wieś Pomorska”. Nie zabrakło również podziękowań dla Gospodarstwa Rolnego w Bystrzu oraz firmy Procam za ustanowienie rekordu Polski w zbiorze pszenicy ozimej z hektara, który został odnotowany w trakcie żniw właśnie w gminie Miłoradz.

Oprócz konkursów dożynkowych na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. W strefie kulinarnej serwowano lokalne specjały m.in.: pierogi, pajdę chleba ze smalcem, żuławski gulasz, placki ziemniaczane, grillowane pstrągi oraz wypieki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Dużym zainteresowaniem cieszyła się już tradycyjnie grochówka przygotowana i serwowana przez druhów z OSP.

Na najmłodszych czekała z kolei darmowa strefa rekreacji z dmuchanymi zamkami, bezpłatnie wydawaną watą cukrową oraz licznymi animacjami. Organizatorzy przygotowali również bogatą część artystyczną. Na scenie zaprezentował się m.in. zespół ludowy Wesoła Gromadka z Tychnów, pełna pozytywnego przesłania Kapela Jakubowa, gwiazda disco Luka Rosi oraz popularna wokalistka Nastja. Nie zabrakło także wspólnego biesiadowania do znanych utworów serwowanych przez Sebastiana Braneckiego. Dożynkowy wieczór zakończyła część taneczna, którą przebojowo poprowadził DJ Moroz.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu składa serdeczne podziękowania sponsorom i partnerom, za ich nieoceniony wkład i zaangażowanie w przygotowanie imprezy. Przedsięwzięcie wsparli: Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla, Wójt Gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek, POLENERGIA S.A, PROCAM POLSKA, POL-HOZ z Szymankowa, Delta Agro z Miłoradza, RSP Wolność z Gnojewa, Jeziorna Osada SAC, Bank Spółdzielczy w Malborku, Marka Tyskie, Sonac Uśnice, Piekarnia Ewizal w Kończewicach, Piekarnia Miłoradz, Firma gastronomiczna FOX4Event Joanny Kolberg, Agencja Estradowa Bos House Music Mariusz Rzoska, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Miłoradzu oraz Państwo Muzyka ze Starej Kościelnicy. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.

Dożynki Gminne 2019!

Utworzono dnia 01.10.2019, 09:37

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny