O nas

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu działa na podstawie aktu powołania uchwałą Rady Gminy Miłoradz Nr 10/67 dnia 5 października 1991 roku do jego głównych celów określonych w statucie należy:

- Pobudzanie mieszkańców gminy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno- kulturalnym, poprzez udział w organizacji imprez, udział w projektach;
- Wyrównywanie szans w dostępie do kultury;
- Wzrost poziomu życia kulturalnego na wsi i edukacja kulturalna;
- Integracja mieszkańców sołectw;
- Organizacja wydarzeń kulturalnych i sportowych;
- Podniesienie atrakcyjności gminy i jej promocja w powiecie i województwie

GOKIS prowadzi 6 świetlic wiejskich w: Miłoradzu ( siedziba administracji oraz Gminnej Biblioteki Publicznej), Kończewicach ( ze świetlicy korzystaja również mieszkańcy mniejszych sołectw tj. Gnojewo i Stara Wisła), BystrzuMątowach Wielkich - siedziba Gminnego Centrum Aktywności Seniorów ( ze świetlicy korzystaja również mieszkańcy mniejszych sołectw tj. Mątowy Małe, Kłosowo), Starej Kościelnicy i Pogorzałej Wsi.

Ponadto w zarządzie jednostki znajduje się stadion gminny, boisko ORLIK, kort tenisowy oraz teren rekreacyjny ze sceną plenerową w Miłoradzu, a także skwery, place zabaw i tereny rekreacyjno-sportowe na terenie gminy Miłoradz.