Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu

Dni Gminy Miłoradz 2017

W sobotę 27 maja br. na terenie rekreacyjnym w Miłoradzu odbyła się impreza plenerowa w ramach Dni Gminy Miłoradz 2017. Na wszystkich mieszkańców gminy i powiatu czekały liczne atrakcje: animacje i konkursy dla całych rodzin, darmowe dmuchane zamki i zjeżdżalnie, występy artystyczne dzieci i młodzieży z gminnych placówek oświatowych, spektakl teatralny, a także liczne pokazy i prezentacje służb mundurowych z okazji 70- lecia lokalnej OSP. Można było również spróbować pysznych dań przygotowanych przez rady sołeckie i koła gospodyń wiejskich, bezpłatnie skosztować grochówki przygotowanej przez strażaków, a także wziąć udziału w loterii Środowiskowego Domu Samopomocy w Kończewicach. Ponadto na najmłodszych z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka czekała darmowa wata cukrowa, popcorn i lody.

W trakcie imprezy nagrodzono także laureatów Gminnego Konkursu im. Józefa Tymca, którzy walczyli o atrakcyjne nagrody w kategoriach plastyka, fotografia i prezentacja multimedialna. Do laureatów powędrowały m.in tablety, głośniki bezprzewodowe oraz IPOD-y ufundowane przez Gospodarstwo Rolne Delta Agro. Rozstrzygnięto także konkurs rysunkowy z okazji 70-lecia OSP w Miłoradzu. Członkowie zarządu OSP wręczyli laureatom upominki w postaci voucherów do sieci sklepów EMPIK. Elementami towarzyszącymi imprezie było również uroczyste przekazanie czeku na ręce inicjatywnej grupy mieszkańców oraz pracowników GOKIS za zwycięstwo w projekcie społecznym "Decydujesz, Pomagamy" organizowanym przez Fundację TESCO w ramach, którego powstanie wkrótce w Miłoradzu świetlica multimedialna. Dzieci wraz z opiekunami zainaugurowały także uczestnictwo naszej gminy w ogólnopolskim projekcie BZ WBK "Bank Dziecięcych Uśmiechów", w ramach którego ORLIK został wyposażony m.in w nowy sprzęt sportowy.

Podczas pikniku nie zabrakło również koncertów. Na gminnej scenie wystąpił zespół Dejw oraz popularny rumuński wokalista Mario Bischin. Taneczną majówkę w Miłoradzu zakończyła dyskoteka pod gwiazdami, którą przebojowo poprowadził DJ Marmax.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu składa serdeczne podziękowania sponsorom i partnerom, za ich nieoceniony wkład i zaangażowanie w przygotowanie imprezy. Przedsięwzięcie wsparli: Poseł Kazimierz Smoliński, Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla, Wójt Gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek, Spółka Polenergia, POL-HOZ z Szymankowa, Delta Agro z Miłoradza, RSP Wolność z Gnojewa, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Fundacja Banku Zachodniego WBK, Przedsiębiorstwo KRAM z Dzierzgonia, MAR-GRAF, Marka Żubr, Żuławska Lokalna Grupa Działania, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, TOI TOI Polska, AMJ Marketing, Complex, GZGK w Miłoradzu, Iglotex, Marmax Events, Meble Wójcik, Firma Gastronomiczna FOX, Fundacja Przystań oraz Państwo Muzyka ze Starej Kościelnicy. Szczególne podziękowania kierujemy do jednostek mundurowych biorących udział w naszym pikniku tj. OSP Miłoradz, Straży Granicznej w Elblągu, Komendy Powiatowej Policji w Malborku, a także Służby Więziennej i pracowników Zakładu Karnego w Sztumie, a także naszych tegorocznych patronów medialnych: Radia Malbork, Radia Żuławy oraz TV Regionalna 24.

Dni Gminy Miłoradz 2017

Utworzono dnia 04.07.2017, 14:37

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: