Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dożynki 2015 - Święto Plonów Gminy Miłoradz

Takich dożynek jeszcze w naszej gminie nie było! Festiwal Pierogów, jarmark kulinarny z udziałem sołectw, plejada artystów na scenie, atrakcje dla dzieci oraz Turniej Sołectw, który wzbudził ogromne zainteresowanie i doping wśród publiczności.

Rolnicy oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Gminy Miłoradz za tegoroczne plony dziękowali podczas Mszy Świętej, która odbyła się w kościele św. Michała Archanioła w Miłoradzu. Po uroczystości starostowie dożynek Karolina i Krzysztof Weihert z Bystrza w asyście dzieci w tradycyjnych strojach żuławskich zasiedli w przygotowanej specjalnie na tę okazję bryczce i wraz z pochodem wieńców dożynkowych przybyli na teren rekreacyjny, gdzie dokonali uroczystego przekazania chleba dożynkowego Wójtowi Gminy Miłoradz Arkadiuszowi Skorkowi. Była to również okazja do wspólnego podzielenia się chlebem z mieszkańcami.

Po części oficjalnej, którą zakończył występ lokalnego zespołu „Żuławianki” przyszedł czas na wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. 
Komisja konkursowa w skład, której weszli zaproszeni goście m.in. senator RP Leszek Czarnobaj oraz Michał Cichosz, reprezentant Spółki Polenergia, głównego sponsora miłoradzkiego święta plonów przyznali pierwsze miejsce sołectwu Miłoradz. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowały się wieńce z Pogorzałej Wsi i Kończewic. W tym roku przy współpracy z sołectwami i kołami gospodyń wiejskich obok tradycyjnego święta plonów organizatorzy przygotowali również Festiwal Pierogów. Obok bogatej oferty kulinarnej na uczestników imprezy czekała równie bogata część artystyczna. Na dożynkowej scenie wystąpili m.in. popularny aktor i satyryk Andrzej Grabowski oraz gwiazdy muzyki disco – Bayera i Skalar’s. O dobrą zabawę w rytm znanych przebojów zadbał również zespół MegaTon. W programie nie zabrakło także spektaklu teatralno-kabaretowego przygotowanego przez dzieci i młodzież z Gminy Miłoradz.

Nowością podczas imprezy dożynkowej był Turniej Sołectw, w którym mieszkańcy zmierzyli się z pięcioma ciekawymi konkurencjami sportowymi. Wydarzenie poprzedził plenerowy pokaz Fit Dance. W rywalizacjach sportowych najlepsze okazały się reprezentacje Starej Kościelnicy oraz Mątów Wielkich. Obie drużyny zgromadziły po 26 punktów, w dogrywce lepsza okazała się jednak załoga ze Starej Kościelnicy i to właśnie ta drużyna odebrała przechodni Puchar Wójta Gminy Miłoradz za zwycięstwo w końcowej rywalizacji. Imprezę zakończyła zabawa taneczna do późnych godzin nocnych, którą poprowadził DJ Moroz.

Dożynki 2015 - Święto Plonów Gminy Miłoradz

Utworzono dnia 15.03.2016, 10:29

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny