Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu

Dożynki Powiatu Malborskiego - Miłoradz 2016

W tym roku Święto Plonów Powiatu Malborskiego odbyło się w niedzielę 4 września br. w Miłoradzu. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza Święta dziękczynna w kościele św. Michała Archanioła. Następnie korowód na czele z Nowostawską Orkiestrą Dętą oraz kilkunastoma wieńcami dożynkowymi przybył na teren rekreacyjny w Miłoradzu, gdzie odbyła się część oficjalna wydarzenia. Zgromadzonych rolników, mieszkańców i gości powitali wspólnie Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla oraz Wójt Gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek.

Po odegraniu hymnu państwowego, starostowie dożynek Katarzyna Sulich z Miłoradza oraz Kazimierz Kurpias ze Starej Kościelnicy przekazali uroczyście na ręce gospodarzy chleb dożynkowy, którym następnie wspólnie podzielili się z mieszkańcami gminy i powiatu. W ceremonii dożynkowej udział wzięli także m.in. wiceminister rozwoju i budownictwa Kazimierz Smoliński oraz senator RP Leszek Czarnobaj.

Po części oficjalnej wręczono nagrody w konkursach dożynkowych. Komisja w skład, której weszli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Malborku, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Żuławskiej Lokalnej Grupy Działania oraz Spółdzielczej Grupy Bankowej wybierali m.in. najpiękniejsze wieńce dożynkowe. Zwycięzcami konkursu powiatowego na najpiękniejszy wieniec dożynkowy została Gmina Miłoradz. Ponadto nagrodzono tradycyjne chleby dożynkowe oraz stoiska promocyjne gmin. Zdaniem komisji najciekawszy chleb przygotowała Pani Ewelina Zalewska z Gminy Wiejskiej Malbork. Do tej samej gminy powędrowała także nagroda za najciekawsze stoisko promocyjne, którą wraz z pracownikami odebrał Wójt Gminy Malbork Pan Marcin Kwiatkowski.

Kapryśna aura pogodowa, która dała się we znaki organizatorom, nie przeszkodziła jednak uczestnikom imprezy w świetnej zabawie. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji. Można było skosztować pysznych specjałów lokalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. W strefie kulinarnej serwowano m.in.: pierogi, bigos, żurek, barszcz z kołdunami czy pyszne domowe ciasta. Na najmłodszych czekała z kolei darmowa strefa rekreacji z dmuchanymi zamkami, animacjami, malowaniem twarzy i bezpłatnym popcornem.

Organizatorzy przygotowali także bogaty program artystyczny. Na scenie wystąpiła formacja Maraquja, która zabrała uczestników w muzyczną podróż dookoła świata z najpopularniejszymi przebojami ostatniego trzydziestolecia. Dla fanów muzyki disco zagrał zespół Lecimy, a gwiazdą wieczoru była formacja Extazy. Imprezę zakończyła zabawa taneczna w rytm muzyki serwowanej przez zespół Witek Band.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu.

Szczególne podziękowania dla sponsorów i partnerów, którzy przyczynili się do realizacji tegorocznego Powiatowego Święta Plonów tj. Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla, Wójt Gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek, Urząd Miasta i Gminy Nowy Staw, Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki, Urząd Gminy Lichnowy, Urząd Gminy Stare Pole, Urząd Gminy Malbork, Żuławska Lokalna Grupa Działania, Leier Malbork, Complex Tomasz Grzmil, Bank Spółdzielczy w Malborku, POL-HOZ z Szymankowa, Polenergia Spółka z o.o, Gospodarstwo Rolne Bystrze, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Mar-Graf, RSP Wolność w Gnojewie, Delta Agro z Miłoradza, Państwo Muzyka ze Starej Kościelnicy, Państwo Romaniak z Miłoradza, AMJ Marketing z Malborka, OSP z Miłoradza i Kończewic oraz radni i rada sołecka z Miłoradza.

Dożynki Powiatu Malborskiego - Miłoradz 2016

Utworzono dnia 07.09.2016, 14:12

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: