Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu

Wycieczka po Gminie Miłoradz

Kolejna wycieczka po gminie Miłoradz i okolicy już za nami. 1 października w piękny, jesienny dzień mieszkańcy gminy oraz nasi sąsiedzi z Malborka i Tczewa pogłębili swoją wiedzę na temat historii i kultury Żuław. Wycieczkę poprowadził Pan Bogdan Mąder z PTTK. W pierwszej kolejności grupa odwiedziła dawny cmentarz mennonicki należący niegdyś do Pogorzałej Wsi, a dziś znajdujący się na terenie Mątów Małych. Sylwia Kaszuba (Szkolne Koło PTTK) opowiedziała o krótkim życiu 28 letniej Marii Dyck, której stela zachowała się właśnie w tym miejscu. Na trasie wycieczki znalazł się Las Mątawski, Biała Góra, Mątowy Wielkie, Bystrze, fortyfikacje wojenne na moście tczewskim, kościół katolicki w Kończewicach oraz nieistniejący już ewangelicki, o którym z detalami opowiedziała Kamila Gęsiarz, również ze Szkolnego Koła PTTK w Miłoradzu.

Ponadto uczestnicy mieli okazję wysłuchać krótkiego wykładu pana dr Adama Chęcia - historyka, który prowadził badania archeologiczne na terenie nieistniejącego już dziś folwarku krzyżackiego w Mątowach Małych. Wycieczkę zakończyła biesiada w Dawnej Wozowni.

Organizatorem wycieczki było Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Miłoradzu i PTTK Oddział Malbork

Wycieczka po Gminie Miłoradz

Utworzono dnia 03.10.2017, 11:32

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: