Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu

Dożynki Gminne 2018

Wójt Gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na tegoroczne Gminne Święto Plonów, które odbędzie się w sobotę 15 września br. na terenie rekreacyjnym w Miłoradzu. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców szereg atrakcji. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15:00 Mszą Święta dziękczynną w kościele św. Michała Archanioła w Miłoradzu. Następnie uczestnicy przybędą na teren rekreacyjny przy ul. Szkolnej, gdzie o 16:00 nastąpi ceremoniał dożynkowy oraz uroczyste otwarcie święta plonów.

Na uczestników imprezy czekać będzie sołecka strefa kulinarna z lokalnymi specjałami, darmowe dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci oraz mała gastronomia. Organizatorzy przygotowali również bogatą część artystyczną.

Na scenie będzie można zobaczyć m.in. Zespół Pieśni i Tańca 22 BLT „Malbork” Dla osób, które będą miały ochotę pobawić się w rytm znanych przebojów zagra coverowy zespół Smile, a także gwiazda wieczoru formacja Shantel. Dożynki zakończy zabawa pod gołym niebem, którą poprowadzi DJ – informuje Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla.

Ponadto w trakcie wydarzenia mieszkańcy będą mogli skorzystać z darmowych porad prawnych w ramach programu edukacyjnego "Niebieski Parasol Radcy Prawnego OIRP Gdańsk” skierowanego do szerokiego grona odbiorców, w szczególności seniorów, uczniów, studentów czy organizacji pozarządowych. Głównym jego celem jest podnoszenie świadomości prawnej społeczeństwa na wielu płaszczyznach życia codziennego, w tym w szczególności w zakresie praw konsumenta, prawa rodzinnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa spadkowego czy spółdzielczego. Jednym z filarów programu jest bezpłatna pomoc prawna. Wszyscy chętni będą mogli uzyskać bezpłatną pomoc radców prawnych i aplikantów radcowskich w rozwiązaniu różnorodnych problemów prawnych. Porady udzielane będą w godz. 16:00-19:00 w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu na terenie obiektu sportowego ORLIK.

Dla osób zainteresowanych udziałem w imprezie uruchomiona zostanie bezpłatna linia autobusowa na terenie gminy Miłoradz, dzięki której mieszkańcy swobodnie będą mogli dotrzeć na wydarzenie oraz bezpiecznie powrócić do domu. Informacje dot. kursów autobusów z poszczególnych sołectw już wkrótce dostępne będą na stronie internetowej www.miloradz.malbork.pl

 
 

Dożynki Gminne 2018

Utworzono dnia 12.09.2018, 08:25

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Styczeń 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: