Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu

Turniej szachowy w Miłoradzu!

W sobotę 2 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Miłoradzu odbędzie się XVII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego Pamięci Mirosława Gardzielewskiego. W tym roku po raz pierwszy turniej zakwalifikowany został do rankingu międzynarodowego FIDE co stawia wydarzenie w czołówce tego typu rozgrywek w regionie.

Mirosław Gardzielewski był znanym alpinistą, mieszkańcem Kończewic, sołectwa położonego na terenie Gminy Miłoradz, Zginął w 1989 roku w trakcie wspinaczki na najwyższy szczyt świata Mount Everest. Miał na swoim koncie cztery zdobyte ośmiotysięczniki oraz wiele innych, mniejszych szczytów. Pasję wspinania umiejętnie łączył z pasją gry w szachy. Posiadał I kategorię szachową, z powodzeniem startował w wielu turniejach regionalnych.

Zawody w Miłoradzu po raz kolejny upamiętnią pamięć o niezwykłym człowieku. Osoby w każdym wieku zainteresowane udziałem w turnieju mogą zapisać się już na listę startową za pośrednictwem serwisuhttp://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6362 Możliwe będzie też zgłoszenie w dniu turnieju (w godz. 9:00-9:50), o ile wcześniej nie zostanie zapełniona ostatecznie lista startowa. Liczba miejsc jest ograniczona!

Wpisowe wynosi 15 zł dla dorosłych, 10 zł dla emerytów i rencistów oraz 5 zł dla dzieci. Mieszkańcy Gminy Miłoradz są zwolnieni z opłaty. Najlepsi zawodnicy turnieju w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody finansowe, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe puchary

Turniej szachowy w Miłoradzu

Utworzono dnia 17.11.2017, 08:26

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Styczeń 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: