Dni Gminy Miłoradz - Dzień I

W miniony weekend po raz pierwszy odbyły się Dni Gminy Miłoradz.
W sobotę 28 maja br. na terenie rekreacyjnym w Miłoradzu miała miejsce część artystyczno - rozrywkowa święta gminy połączona z obchodami Powiatowego Święta Ludowego. Wszystkich gości i mieszkańców powitał wójt Arkadiusz Skorek wraz z wiceministrem rozwoju i budownictwa Kazimierzem Smolińskim oraz wicestarostą powiatu malborskiego Waldemarem Lamkowskim.

Na wszystkich mieszkańców gminy i powiatu czekały liczne atrakcje: animacje i konkursy dla całych rodzin, darmowe dmuchane zamki i zjeżdżalnie, występy artystyczne dzieci i młodzieży z gminnych placówek oświatowych, spektakl teatralny, a także występ kabaretowy z udziałem popularnych aktorów Cezarego i Katarzyny Żaków, znanych m.in z takich seriali jak Ranczo czy Miodowe Lata. Najmłodsi mieli również możliwość skosztowania bezpłatnie wydawanej waty cukrowej ufundowanej przez Żuławską Lokalną Grupę Działania. Można było również spróbować pysznych dań przygotowanych przez rady sołeckie i koła gospodyń wiejskich, a także wziąć udziału w loterii fantowej Środowiskowego Domu Samopomocy w Kończewicach.
Nie zabrakło również koncertów. Na miłoradzkiej scenie wystąpił zespół Smile oraz popularni artyści muzyki disco dance - zespół Stereo oraz formacja Joker. Taneczną majówkę w Miłoradzu zakończyła dyskoteka pod gwiazdami, którą przebojowo poprowadził DJ Marmax.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu składa serdeczne podziękowania sponsorom i partnerom, za ich nieoceniony wkład i zaangażowanie w przygotowanie imprezy. Przedsięwzięcie wsparli: Wójt Gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek, Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla, Wicestarosta Powiatu Malborskiego Waldemar Lamkowski – Przewodniczący powiatowy PSL, członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego w Powiecie Malborskim, Spółka Pepino, Spółka Polenergia, POL -HOZ z Szymankowa, Delta Agro z Miłoradza, Leier Malbork, Żuławska Lokalna Grupa Działania, Bank Spółdzielczy w Malborku, Usługi Geodezyjne i Wycena Nieruchomości - Gracjan i Ewa Kuryłowicz, Przedsiębiorstwo Techniczne Beaty i Dariusza Amernik, FH Grzesik – właściciel marketu Mini Mrówka w Malborku, Radni sołectwa Miłoradz: (Dominika Wróbel, Anna Celiowska-Nietrzebka, Wojciech Langowski, Wiesław Mitlewski), Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia, Agencja Reklamowa Victoria reprezentująca Cyrk Korona, Marmax Events Mariusza Malesy oraz Firma Gastronomiczna FOX Joanny Kolberg.

Dni Gminy Miłoradz - Dzień I

Utworzono dnia 31.05.2016, 11:50