XVII Turniej Szachowy im. M.Gardzielewskiego w Miłoradzu.

W sobotę 2 grudnia br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego poświęconego pamięci Mirosława Gardzielewskiego. W tym roku po raz pierwszy turniej zakwalifikowany został do rankingu międzynarodowego FIDE co stawiało wydarzenie w czołówce tego typu rozgrywek w regionie.

Wydarzenie będące co roku okazją do wspomnienia pochodzącego z naszej gminy niezwykłego człowieka, himalaisty oraz miłośnika szachów, zgromadziło w sali GOKIS liczną grupę szachistów. Obok mieszkańców gminy Miłoradz oraz licznie zgromadzonych zawodników z powiatu malborskiego, nie zabrakło także innych graczy m.in. z Gdańska, Gdyni, Elbląga, Wejherowa, Kolbud, Tczewa, Lipusza, Starogardu Gdańskiego, Zakrzewa, Jabłowa, Gniewu, Ostródy, Nowego nad Wisłą, Pasłęka, a także z Kaliningradu.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Starosty Powiatu Malborskiego Mirosława Czapli.

Nagrody dla najlepszych zawodników biorących udział w Turnieju wręczyli wójt gminy Arkadiusz Skorek oraz dyrektor GOKIS Marcin Szesza.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu składa serdeczne podziękowania Panu Markowi Dackiewiczowi - sędziemu turnieju, licznie zgromadzonym graczom, a także sponsorom, którzy ufundowali nagrody finansowe i rzeczowe dla laureatów. Byli wśród nich: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Malborku, Urząd Gminy w Miłoradzu, Bank Spółdzielczy w Malborku, Delta Agro z Miłoradza, POL-HOZ z Szymankowa, Piekarnia Ewizal, Przedsiębiorstwo Budowlane UBAR oraz Pan Jan Wieczorek z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sztumie.

XVII Turniej Szachowy im. M.Gardzielewskiego w Miłoradzu.

Utworzono dnia 19.12.2017, 09:23

Styczeń 2020