Wakacyjny piknik EKO DAY w Gnojewie

W sobotę 20 lipca br. odbyła się czwarta edycja rodzinnego pikniku ekologicznego w gminie Miłoradz. W ramach wydarzenia na mieszkańców czekało wiele atrakcji m.in plastyczna strefa EKO, warsztaty recyklingowe, występ teatrzyku interaktywnego, pokazy mody ekologicznej, darmowe dmuchańce, fotoekobudka, wystawa prac plastycznych "Moja gmina jest EKO" oraz szereg animacji dla najmłodszych.

Dodatkowymi atrakcjami były m.in zawody biegowe dla najmłodszych oraz wizyta motocyklistów z teamu Moto Kojot, którzy znaleźli się w Gnojewie nieprzypadkowo. W tym roku przypada bowiem jubileusz 60-lecia ustanowienia rekordu prędkości na polskim motocyklu Junak, pobitego przez pochodzącego z gminy Miłoradz Franciszka Stachowicza.

Tradycyjnie odbyła się również akcja zbierania nakrętek oraz zużytych baterii. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców, ponownie odnotowano rekordy! W tym roku przekazano 192,5 kg nakrętek ( ok 90 tysięcy sztuk) oraz 40,5 kg baterii. Dochód z recyklingu owych przedmiotów przekazany zostanie na wsparcie dla Dorotki z Kończewic, której rodzice zbierają środki na turnus rehabilitacyjny. Spośród osób biorących udział w zbiórce rozlosowano nagrody ufundowane przez patronów honorowych wydarzenia starostę malborskiego Mirosława Czaplę oraz wójta gminy Miłoradz Arkadiusza Skorka. Piknik zakończyła wieczorna zabawa plenerowa prowadzona przez DJ-a.

Organizatorem wydarzenia byli: radny Andrzej Kaspierkiewicz, sołtys Kamila Stachowicz, rada sołecka Gnojewa oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom za ich wkład i zaangażowanie w przygotowanie pikniku. Byli nimi: Starostwo Powiatowe w Malborku, Urząd Gminy w Miłoradzu, FOX4event, Jeziorna Osada SAC, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Miłoradzu, pracownicy świetlic wiejskich GOKIS, OSP oraz wspaniali mieszkańcy Gnojewa, którzy zadbali o dobre jedzenie oraz wsparcie logistyczne przy organizacji pikniku. Dziękujemy!

Wakacyjny piknik EKO DAY w Gnojewie