Młodzież z Miłoradza laureatem ogólnopolskiego programu TESCO

W środę 15 czerwca br. ponad 30-osobowa grupa młodzieży z gminy Miłoradz wzięła udział w finałowej gali programu „Tesco dla Szkół – Przyszłość na talerzu”, która odbyła się w Olsztynie. Obecność młodych mieszkańców naszej gminy na tym wyjątkowym wydarzeniu nie była przypadkowa. Młodzi kucharze z Żuław, w trakcie gali odebrali nagrody za zajęcie I miejsca w Polsce w rozwiązywaniu zadań specjalnych.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu, a zadania rozwiązywane były w ramach zajęć kreatywnych pod okiem instruktorów z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Koordynatorkami projektu były: Lidia Kwitnewska z ZSIP w Miłoradzu oraz Anna Celiowska-Nietrzebka z GOKIS Miłoradz. Zdobyte w konkursie punkty, wymienione zostały na nagrody: gry edukacyjne, drukarkę oraz zapas zdrowych soków dla uczestników programu. Ponadto miłoradzka grupa osiągnęła bardzo wysoki wynik w głosowaniu internetowym na najlepszy plakat społeczny. Dzięki czemu do Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu, trafił nowoczesny sprzęt multimedialny.

Podczas gali dzielnej grupie młodzieży z Miłoradza towarzyszyli m.in. Wójt Gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek, Przewodnicząca Rady Gminy Dominika Wróbel oraz dyrektor GOKIS Marcin Szesza. Obok ceremonii rozdania nagród na najmłodszych czekała specjalna strefa doświadczeń, gdzie pod okiem ekspertów, każdy z uczestników miał możliwość przeprowadzenia ciekawych eksperymentów. Po wspólnej zabawie, w podziękowaniu za wkład pracy i zaangażowanie przy realizacji projektu, wójt przygotował dla uczestników niespodziankę, którą była wizyta w olsztyńskim Planetarium i obserwatorium astronomicznym.