"Zdrowo się odżywiamy, złych nawyków unikamy"

"Zdrowo się odżywiamy, złych nawyków unikamy" pod takim hasłem odbyły się warsztaty edukacyjne przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, które poprowadziła trenerka Anna Kosińska. W warsztatach udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu oraz Szkoły Podstawowej w Kończewicach. Zajęcia miały na celu zapoznanie najmłodszych mieszkańców naszej gminy z produktami żywieniowymi, które mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu młodego człowieka, a także stały się okazją do dyskusji nt. używek i konserwantów, których zażywanie może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. W ramach zajęć dzieci miały możliwość poznania zasad zdrowego odżywiania, zgłębiły swoją wiedzę nt. piramidy żywieniowej oraz wartości poszczególnych składników odżywczych. Wiedzę teoretyczną mogły wykorzystać również w praktyce rozwiązując w zespołach krzyżówkę, łamigłówki oraz przygotowując plakaty z hasłem promującym zdrowy styl życia. Na zakończenie każdy z uczestników miał za zadanie przygotować zdrową kanapkę, wybierając jego zdaniem najzdrowsze produkty z bogato zastawionego stołu. Warsztaty zakończyło wspólne zdrowe śniadanie, a każdy z uczestników obdarowany został pamiątkowym dyplomem.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu składa serdeczne podziękowania Pani Annie Kosińskiej, za przygotowanie ciekawych warsztatów oraz duże zaangażowanie przy ich realizacji. Ponadto dziękujemy dyrekcjom szkół za umożliwienie przeprowadzenia spotkań z udziałem uczniów obu placówek.

"Zdrowo się odżywiamy, złych nawyków unikamy"

Utworzono dnia 22.05.2016, 12:22

Grudzień 2019