II Bieg i Marsz Nordic Walking w Pogorzałej Wsi.

Drugi dzień obchodów święta Gminy Miłoradz 2017 był nie lada gratką dla miłośników aktywnego stylu życia. W niedzielę 28 maja br. na terenie rekreacyjnym nad jeziorem w Pogorzałej Wsi odbył się II Bieg i Marsz Nordic Walking "Fundacji Przystań" pod patronatem Wójta Gminy Miłoradz. Uczestnicy imprezy mieli możliwość w aktywny sposób spędzić niedzielne popołudnie biorąc udział w biegu na dystansie 5 km oraz marszu Nordic Walking na tej samej trasie. Wśród zawodników znaleźli się miłośnicy aktywności z gminy Miłoradz, Malborka, Sztumu, Pasłęka, Elbląga, Tczewa, Gdańska, Gdyni, Starogardu Gdańskiego czy Torunia.

Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, a dla wszystkich osób biorących udział w wydarzeniu organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale. Na najmłodszych czekały także animacje z upominkami, wizyta pluszowych maskotek, bezpłatna dmuchana zjeżdżalnia oraz darmowa wata cukrowa i popcorn. Wydarzenie zakończyło wspólne rodzinne grillowanie nad jeziorem oraz integracja przy ognisku.

Imprezie towarzyszył szczytny cel. Dochód z organizacji wydarzenia przeznaczony zostanie na potrzeby Rodzinnego Domu Pomocy "Przystań" w Pogorzałej Wsi zajmującego się pomocą osobom starszym i bezdomnym.

Fundacja „Przystań” składa serdeczne podziękowania wszystkim partnerom i współorganizatorom oraz sponsorom, bez których z pewnością nie było by tej imprezy. W tym roku wydarzenie wsparli: Wójt Gminy Miłoradz, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu, Radni Gminy Miłoradz, Sołtys Pogorzałej Wsi, OSP Miłoradz, Bistro na Fali, Restauracja Pasja, Quchnia Bistro, Dinopark, Myjnia Ręczna „U Marka”, Pracownia Flotystyczna „Leśna”, Active Gym, Firma gastronomiczna FOX Joanny Kolberg, Restauracja Mc Donald's, Wesołe miasteczko ROAN, Make Up- Martyna Rodacka – Wiśniewska, Amma Okna Andrzej Siennicki, Sieć Sklepów Sokół p. Żukowskich, ADIPOL, Statek Malbork, Bos House Music, PROART Studio oraz Tv Regionalna 24.pl

II Bieg i Marsz Nordic Walking w Pogorzałej Wsi.

Utworzono dnia 05.07.2017, 09:20