Szachiści ponownie spotkali się w Miłoradzu!

W minioną sobotę w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego poświęconego pamięci Mirosława Gardzielewskiego.

Wydarzenie będące co roku okazją do wspomnienia pochodzącego z naszej gminy niezwykłego człowieka, himalaisty oraz miłośnika szachów, zgromadziło w sali GOKIS liczną grupę szachistów. Obok mieszkańców gminy Miłoradz oraz licznie zgromadzonych zawodników z powiatu malborskiego, nie zabrakło także innych graczy z Pomorza, Warmii, Kujaw oraz innych zakątków Polski.

Obok emocjonujących rozgrywek, sobotnie wydarzenie wzbogaciła wzruszająca prezentacja nt. patrona turnieju, którą przedstawiła żona tragicznie zmarłego podróżnika - Elżbieta Gardzielewska. W wydarzeniu uczestniczyli również koledzy himalaisty z Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto.

Turniej odbył się pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Malborskiego p. Mirosława Czapli oraz Wójta Gminy Miłoradz p. Arkadiusza Skorka.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu składa serdeczne podziękowania Panu Markowi Dackiewiczowi - sędziemu turnieju, licznie zgromadzonym graczom, a także sponsorom, którzy ufundowali nagrody finansowe i rzeczowe dla laureatów. Byli wśród nich: Starostwo Powiatowe w Malborku, Urząd Gminy w Miłoradzu, Bank Spółdzielczy w Malborku, Delta Agro p. Radosław Tymiec z Miłoradza, Przedsiębiorstwo Budowlane UBAR p. Adama Różyckiego z Miłoradza oraz p. Jan Wieczorek – kierownik sztumskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Szachiści ponownie spotkali się w Miłoradzu!

Utworzono dnia 07.04.2017, 08:50

Styczeń 2020