EKO DAY 2018 - Wakacyjny Piknik Rodzinny w Kończewicach.

21 lipca odbyła się kolejna edycja Eko Day! W tym roku gospodarzem cyklicznej gminnej imprezy ekologicznej było sołectwo Kończewice.

Głównym celem przyświecającym wakacyjnemu wydarzeniu jest integracja mieszkańców gminy i powiatu, a także szereg działań związanych z promowaniem ekologicznych postaw społecznych.

Na uczestników czekało wiele atrakcji: plastyczna strefa EKO, warsztaty recyklingowe dla dzieci i młodzieży, pokazy mody ekologicznej, program fit dance, aktywności sportowe, teatrzyk interaktywny, a także m.in strzelnica balonowa. Z myślą o najmłodszych przygotowano również bezpłatną strefę z dmuchańcami do której odwiedzenia zachęcała oficjalna maskotka gminy Miłoradek, krainę animacji z malowaniem twarzy, kolorowymi balonami oraz bańkami mydlanymi. Nie zabrakło także poczęstunku: darmowej waty cukrowej, lodów oraz pysznego tortu. W rodzinnym gronie można było skorzystać również z loterii fantowej, przejażdżki bryczką, a także wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotoekobudce.

W trakcie festynu rozstrzygnięto także gminny konkurs plastyczny pt. "Nasza Gmina-Nasze Środowisko", w którym zadaniem mieszkańców było wykonanie kreatywnej pracy z wykorzystaniem materiałów recyklingowych.

Nie słabnącym zainteresowaniem cieszyła się również gminna akcja zbierania nakrętek oraz zużytych baterii, która w tym roku odbyła się już po raz trzeci. Tym razem udało się zebrać ponad 127 kg nakrętek oraz 26,5 kg baterii, które zostaną przekazane na cel charytatywny dla jednego z mieszkańców Kończewic , który wymaga cyklicznych turnusów rehabilitacyjnych. Spośród kilkudziesięciu osób, biorących udział w zabawie rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody m.in akcesoria sportowe oraz artykuły AGD ufundowane przez Starostę Powiatu Malborskiego.

W sposób szczególny uhonorowano również najstarszą mieszkankę sołectwa Kończewice, do której oprócz gratulacji i życzeń ze strony przedstawicieli samorządu powędrował także skromny prezent, a wszyscy goście wspólnie odśpiewali symboliczne "100 lat". Nie zabrakło również bogatej strefy gastronomicznej przygotowanej przez lokalny klub sportowy SKRA, Stowarzyszenie Kreatywne Kończewice oraz sołectwo Gnojewo. Dopełnieniem tegorocznego EKO Pikniku w gminie Miłoradz była wieczorna zabawa taneczna prowadzona przez DJ-a.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kreatywne Kończewice. Patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla oraz Wójt gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom oraz osobom mającym swój osobisty wkład w przygotowanie imprezy są wśród nich: Starostwo Powiatowe w Malborku, Urząd Gminy w Miłoradzu, pracownicy GOKIS Miłoradz, przedstawiciele Stowarzyszenia Kreatywne Kończewice, Jeziorna Osada, Radna Rady Gminy Miłoradz Mariola Gęsiarz, Klub Skra Kończewice, sołectwo Gnojewo, OSP Kończewice oraz OSP Miłoradz. Dziękujemy, że byliście razem z nami!

EKO DAY 2018 - Wakacyjny Piknik Rodzinny w Kończewicach.

Utworzono dnia 20.08.2018, 13:12