Żuławski Festiwal Smaków w gminie Miłoradz.

„Żuławski Festiwal Smaków” pod takim hasłem odbyło się święto gminy Miłoradz. Na wszystkich mieszkańców gminy i powiatu czekały liczne atrakcje: animacje i darmowe dmuchane zamki i zjeżdżalnie, występy artystyczne dzieci i młodzieży z gminnych placówek oświatowych, spektakl teatralny, a także liczne pokazy i prezentacje służb mundurowych. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach ceramicznych oraz malowania kafli żuławskich. Można było również spróbować pysznych wypieków oraz dań przygotowanych przez rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół i Przedszkola, a także skosztować dań żuławskich przygotowywanych w trakcie pokazów kulinarnych przez Mistrza Polski Radosława Gierałtowskiego. Na gości festiwalu smaków czekała m.in. zupa z wędzonej flądry z żuławską włoszczyzną, a także golonka w piwie z miodem, kaszą orkiszową, młodą kapustą i lubczykiem. Do wypróbowania żuławskich specjałów zachęcali osobiście wójt Arkadiusz Skorek oraz Przewodnicząca Rady Gminy Dominika Wróbel. Nie zabrakło również regionalnej manufaktury z materiałami promocyjnymi Żuław o co zadbała Zażuławialnia z gminy Lichnowy.

W trakcie imprezy nagrodzono laureatów Gminnego Konkursu im. Józefa Tymca, którzy walczyli o atrakcyjne nagrody. Do laureatów powędrowały m.in tablety, głośniki bezprzewodowe oraz telefony komórkowe ufundowane przez Gospodarstwo Rolne Delta Agro. Można było również wesprzeć miłoradzką szkołę w programie społecznym DELMY, wziąć udział w loterii fantowej Środowiskowego Domu Samopomocy, a także odwiedzić strefę kariery i przedsiębiorczości, gdzie swoją ofertę prezentowały m.in. Powiatowy Urząd Pracy w Malborku, Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy OHP w Gdańsku czy Żuławska Lokalna Grupa Działania.

Podczas pikniku nie zabrakło również majówkowej zabawy. Na gminnej scenie wystąpił popularny satyryk Marcin Daniec, a także zespół Witek Band oraz popularna formacja Eratox. Taneczną majówkę w Miłoradzu zakończyła dyskoteka pod gwiazdami, którą przebojowo poprowadzili DJ KOKS oraz DJ Moroz. Wydarzeniu temu towarzyszył również efektowny pokaz sztucznych ogni.

Wydarzenie sfinansowane zostało przez samorząd wojewódzki w ramach projektu „Żuławski Festiwal Smaków” realizowanego w ramach środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa Inwestująca w obszary wiejskie.

Prezes Stowarzyszenia Młodzi dla Żuław Anna Celiowska-Nietrzebka oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu Marcin Szesza składają serdeczne podziękowania sponsorom i partnerom, za ich nieoceniony wkład i zaangażowanie w przygotowanie imprezy.

Przedsięwzięcie wsparli m.in. Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla, Wójt Gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek, Gospodarstwo Rolne Delta Agro Radosław Tymiec, POL-HOZ, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wolność, Spółdzielcza Grupa Bankowa – Bank Spółdzielczy w Malborku, Marka Żubr, Żuławska Lokalna Grupa Działania, GZGK w Miłoradzu, Firma Gastronomiczna FOX, Sylwester Błaszczak oraz Państwo Muzyka ze Starej Kościelnicy.

Szczególne podziękowania kierujemy do członków stowarzyszenia i pracowników GOKIS, artystów z Przedszkola Niepublicznego w Starym Polu, Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu, Szkoły Podstawowej w Kończewicach, Żażuławialni, a także jednostek mundurowych biorących udział w naszym święcie tj. OSP Miłoradz, Państwowej Straży Pożarnej w Malborku, Komendy Powiatowej Policji w Malborku, a także Służby Więziennej i pracowników Zakładu Karnego w Sztumie, a także naszych tegorocznych patronów medialnych: Radia Malbork, Radia Żuławy, Żuławskiej TV, Portal na Plus oraz TV Regionalna 24.

Żuławski Festiwal Smaków w gminie Miłoradz.

Utworzono dnia 20.08.2018, 12:35