Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Bezpieczni w komputerowym świecie"

Utworzono dnia 20.12.2019

W ostatnich tygodniach grudnia w świetlicy wiejskiej oraz Szkole Podstawowej w Kończewicach odbyły się warsztaty profilaktyczne pod hasłem „Bezpieczni w komputerowym świecie.” Zajęcia przeznaczone były dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat i ich rodziców. Podczas realizacji programu odbyły się cztery spotkania popołudniowe, w których uczestniczyło 16 rodziców i 25 dzieci.

Celem programu było poszerzanie wiedzy na temat cyberprzemocy i fonoholizmu, uświadomienie skutków nadużywania nowoczesnych środków przekazu – Internetu, telefonów komórkowych, wzbogacenie wiedzy na temat prawidłowego i rozsądnego korzystania z Internetu i telefonu komórkowego, a także zwrócenie uwagi na skutki nadmiernego korzystania z komputera, Internetu i telefonów komórkowych dla zdrowia i rozwoju. Celem towarzyszącym było także pokazanie sposobów spędzania wolnego czasu bez użycia telefonów komórkowych i komputera oraz
uświadomienie uczestnikom, że Internet i komputer mogą być również źródłem wiedzy i edukacji.

Podczas pierwszego i drugiego spotkania rodzice wraz z dziećmi stworzyli regulamin bezpiecznego i rozsądnego korzystania z telefonu komórkowego i Internetu oraz poznali alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Były gry planszowe, zabawy integracyjne, zabawy ruchowe przy muzyce oraz wspólne układanie choreografii do piosenki Majki Jeżowskiej „Kochany panie Mikołaju.” Piosenka była zaprezentowana podczas Mikołajkowego spotkania mieszkańców gminy Miłoradz.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia na trzecim spotkaniu dzieci wspólnie z rodzicami piekły pierniki i je ozdabiały. Na ostatnim spotkaniu zajęliśmy się przygotowaniem świątecznych ozdób, które udekorują mieszkania uczestników programu. Były lampiony, stroiki, papierowe dekoracje.

Dzieci i rodzice bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniach. Rodzice uznali, że taka forma spędzania wolnego czasu bardzo im się podoba. Jest to czas spędzony z dziećmi na wspólnych grach, zabawach i innych formach aktywności. Za realizację cyklu warsztatów odpowiedzialne były Mariola Gęsiarz oraz Katarzyna Wdowiak.

 

"Bezpieczni w komputerowym świecie"

Utworzono dnia 15.01.2020, 13:55

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny